Wybitnie oryginalne zabawki dla kotów

Drapak dla kota – dlaczego jest niezbędny?

Chyba każdy chociaż raz widział kotka który wyciągniętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu nieraz ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, a chociażby dywan. Stwierdzamy więc często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną z wrodzonych czynności, jaką musi wykonywać każdy zdrowy kotek I nie chodzi tutaj bynajmniej o zaostrzenie szponów, gdyż szpony każdy kotek ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym pupil oznacza własne terytorium. Zostawia też ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w kierunku oznajmienia, że to jego teren. Jeżeli kot wcale nie zajmuje się drapaniem, jest to zatem dla nas znak, że coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w domu pozwoli zachować przed zniszczeniem nasze fotele.
zabawki dla kotów zobacz koniecznie https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota zapewniają naszym kotom komfort, są niezwykle przydatne szczególnie kotom będącym trwale w domu.

Drapak dla kota służy również do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, a na bardziej rozbudowanych drapakach ma szansę do bardziej skomplikowanych uciech. Prawidłowo jest jak najwcześniej przyzwyczaić kociaka do drapaka, ażeby zachować przed zadrapaniem fotele czy wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Najczęściej koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie często bywają gospodarze, więc ofiarą może paść wersalka w salonie. Pupile kochają także zaznaczać znane terytorium obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać pewne inne stworzenie, na przykład odmiennego pupila.

Najlepiej ustawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najlepsze, położone w niekorzystnym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kota zakupić?
W sprzedaży są dostępne różnorodne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest niewrażliwy na uszkodzenia i może służyć pupilowi jako dostępne środowisko do drzemki. Jest to wówczas najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego pala, postawionego na płytce prosto lub ukosem, owiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, gdy są mocno rozbudowane, ekskluzywne, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na podłodze lub być przyczepiony do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dopasowany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku innych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów także dla hodowli, i dodatkowo drapaki wodoodporne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest szczególnie obszerna, mają one najróżniejsze rozmiary, mają inne funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym stylem także upodobaniami pupila. Jeśli kot kocha dużo spać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest żywy i dodatkowo lubi skakać, pewnie ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.