Silikonowy żwirek dla kotka – wszystko, co potrzebujesz wiedzieć

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kota to niezbędne oprzyrządowanie kuwety. Istnieją odmienne warianty żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich nadaje się zarówno do kuwety odkrytej, jak i także krytej. Żwirek dla kota ma taki defekt, że nie wolno do końca zapobiec jego rozsypywaniu nieopodal kuwety plus roznoszeniu po pomieszczeniu przez kotka.
kup teraz żwirek silikonowy w sklepie internetowym

Jaki żwirek dla kota?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piasek. Choć na rynku są widoczne oryginalne żwirki dla kota, o wiele przystępniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają pospolity piach. Są idealne dla pupilów, które nierzadko idą na pole i także ubóstwiają grzebać w ziemi. Takie koty muszą mieć w kuwecie coś znanego.

Natomiast taki żwirek dla kotów szczególnie łatwo zaczyna nieestetycznie pachnieć, albowiem niestety nie ma szansy rozdzielenia żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma strukturę drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Jednakże owy większy i grubszy jest mniej wydajny. Gdy kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się bryłka, którą można prędko usunąć z kuwety bez konieczności wymiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe czy zapachowe. Zestaw zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, świetne żwirki dla pupila bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe powstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, zaś cały żwirek wymieniać co prawie 3 tygodnie. Ów żwirek dla kotów jest niewiarygodnie funkcjonalny.

Jak go stosujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym pomieszczeniu, żeby woda z moczu prędko wyparowała. Niewiarygodnie atrakcyjne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy dodatkowo drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wydalać go do toalety. Taki żwirek idealnie wytłumia smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego właściwością stanowi to, iż najbardziej ze wszelkich żwirków przenosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie potrzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specyficzne absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory, które wolno dodawać w znikomej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że posiadają dodatkowo właściwości dezynfekujące.