Którą dobrać kuwetę dla swojego kotka? Czym się kierować?

Kuweta dla kotów

Koty to stworzenia przeważnie domowe, które nieczęsto wychodzą na pole. Dla zestawienia psy wyprowadza się na spacery regularnie, dlatego posiadają możliwość samodzielnego wybiegania się, i także załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Domowe koty niestety takiej szansy nie mają, dlatego każdy porządny właściciel powinien zapewnić im komfort i dodatkowo odpowiednie akcesoria. Do wielu towarów, które niezastąpione są dla pupila, należą między innymi miski, zabawki, posłanie i niewątpliwie kuweta. Ta ostatnia jest potrzebna dla utrzymania świeżości w wnętrzu bądź domu, oraz dodatkowo, ażeby dać mruczkowi optymalny komfort. W gamie karm dedykowanych dla kota znajduje się też multum kuwet. Są przeróżnego typu, wielkości i dodatkowo kształtu, jak również głębokość. Nic niezwykłego zatem, iż właściciele kota szczególnie często mają kłopot z wyborem optymalnej kuwety dla własnego kotka.
transpoter dla kota zobacz koniecznie

Jaka powinna być idealna kuweta?

W zależności od sklepu i liczby jego wyboru możemy spotkać kuwety, które będą kwadratowe, opływowe, prostokątne, oraz też trójkątne. Zresztą kupując kuweta dla kota, potrafimy natrafić na różnorakie wzory – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami lub bez. Szczególnie łatwo pogubić się w ilości i rodzajach, więc przed wyborem kuwety warto zobaczyć materiały informacyjne. Trafna toaleta na kotka winna wyróżniać się właściwą głębokością, a przede wszystkim wielkością. Dla kotów stanowi to zatem ogromne znaczenie ze względu na to, iż z natury są to wówczas ogromnie higieniczne zwierzęta, które pragną posiadać zagwarantowane dogodne warunki do powszechnej higieny. Wbrew pozorom kontur kuwety również ma znaczenie. Przede wszystkim musimy wziąć pod obserwację wiek pupila i dodatkowo jego możliwości. Żeby też sobie zagwarantować luksus, pragniemy zastanowić się, gdzie w mieszkaniu albo domu postawimy kocią kuwetę. Takie przemyślenia ułatwią w doborze wymarzonego kształtu.

Najpopularniejsze błędy przy wyborze kuwet

Do jednych z najczęstszych grzechów przy wyborze kociej toalety jest niedopasowanie do wielkości. Jakikolwiek kotek podczas załatwienia swoich codziennych potrzeb fizjologicznych chce stanowiska. Z powodu za wąskiej kuwety kot może czuć dyskomfort, co w efekcie potrafi prowadzić do załatwiania swoich spraw poza ustalonym miejscem. Innym z najpowszechniejszych grzechów przy doborze kuwety jest jej postać. Nie każdy kotek potrafi i dodatkowo lubi korzystać a z kuwety z drzwiczkami bądź z nakryciem. Aby uniknąć tego błędu, należy przemyśleć, czy nasz kot uwielbia zamknięte przestrzenie i dodatkowo czy czuję się w nich komfortowo. Kłopotem bywają też drzwiczki, bowiem pewne koty niestety nie mogą ich używać. Najczęściej wówczas lekceważą swoją kuwetę zaś potrzeby higieniczne składają na naszych dywanach albo chodniczkach łazienkowych. Niby wygląd kuwety nie stanowi ważniejszego znaczenia, dla pupila liczy się ilość miejsca tudzież głębokość. Wzór z powodzeniem możemy zakupić pod indywidualne sprawy i miejsce. Dodatkowym błędem posiadaczy kotów przy organizowaniu stanowiska higieny stanowi dobór słusznego żwirku. Powinien on realizować pragnienia kotów, nie powodować okaleczenia łapek, zaś przede wszystkim pochłaniać smród i dodatkowo wilgoć. Wybór żwirku to wówczas jednak problem na specjalny wpis.

Co staje się jeszcze istotne przy wyborze kociej kuwety?

Każdy właściciel kota powinien pamiętać, iż istnieje generalna zasada dotycząca kociej toalety. Kuwety w apartamencie powinno być tyle ile kotów oraz dodatkowo jedna sztuka. To zatem pupil bezapelacyjnie rozstrzyga, gdzie będzie załatwiał swoje sprawy fizjologiczne, stąd powinniśmy dać mu możliwość wyboru, zaś w razie konieczności zmiany środowiska. Oraz ostatnią wielce znaczącą rzeczą stanowi systematyczne sprzątanie i dodatkowo mycie kociej kuwety. Kotek, który nie będzie miał dostarczonych tych podstawowych warunków do przebywania w mieszkaniu, z całą gwarancją będzie oddawał nieczystości poza kuwetą. W skrajnych przypadkach stwierdzi swoje rozczarowanie przez załatwianie potrzeb fizjologicznych na pościeli, dywanach czy w kapciach.