Drapaki dla kotów w Twoim domku

W jaki sposób zakupić drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie kotów, potrzebujemy mieć świadomość, że drapanie to jego własny nawyk i instynktowny środek na pozbycie się martwej, bezwartościowej tkanki. Jeżeli Twój kotek posiada skłonność do drapania rozmaitych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi i także fotele, rozwiązaniem może być dopasowany do jego potrzeb drapak.
Konkretne typy różnią się od siebie zarysem, wielkością i użytecznością, a wybór jest naprawdę szeroki. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są wszechstronne zasady wybierania tego typu dodatków także w jaki sposób dokonać dobrego wyboru.

Przede wszystkim równowaga.

Kotek ścierając pazurki stosuje do tegoż sporą część własnej siły, i ciało krzywi w wielki łuk. Takie postępowanie czyni, że drapak dla kota musi być przede wszystkim trwały, tak by nie zagroził swemu zwierzowi. Dobrym podejściem są np. elementy zamocowane do ściany, jakie dźwigają znaczny nacisk i dodatkowo stanowią świetną ofertę, chociażby dla dużych kotów. Szukając drapak zbadaj, czy jest wsparty na ciężkiej podwalinie również czy strona wewnętrzna idealnie lgnie do podłogi.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę wymagania producenta, co do tego, dla jakiej masy kota adresowany jest określony przedmiot. Im cięższy jest nasz kot, tym większy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, dlatego drapak dla kota powinien być niewątpliwie mocny.

Dostosowana wielkość

Niezależnie od tegoż, albo nabywasz drapak w sklepie stacjonarnym, albo rezerwujesz go online, myśl by przystosować jego wymiary do gabarytów Twojego kotka. Wielkość winna być zaadaptowana do wysokości zwierzaka, tak żeby mógł on rozwinąć łapki i także wyciągnąć cielsko. Koty rasy dużej wymagają specjalistycznych, wielgachnych akcesoriów, które zadowolą ich potrzeby. Koci junior nasyci się podstawowym produktem; możemy także dobrać drapak, który będzie rósł wraz z nim.

Marka a zastosowane materiały

Jeżeli drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być wyprodukowany z wysokiej klasy materiałów. Porządnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który pięknie wytrzymuje styk z kocimi szponami. Taki zbiór obicia zrobi, że na przedmiocie nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, a czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo rodzajów drapaków w różnorodnej formie. Te najzwyklejsze to deska owinięta specjalnym sznurem, najbardziej ekskluzywne wykonane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Istnieją także drapaki, wykonane tak, by pełnić równocześnie
funkcję łóżka oraz które obite są mocną, ale miękką gąbką.
tanie drapaki

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być także śliczny, jak i także praktyczny. Taki przedmiot potrafi zostać dekoracją mieszkania i także wyjątkowym placem rozrywek dla naszego kota. Mocno poszerzone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają dopilnować pazurki, lecz są też legowiskiem i także miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się, gdy posiadasz parę kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki jednocześnie, i nawet wykorzystywać drapak do wspólnych igraszek.
Szeroki wybór rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, iż dowolny właściciel pupila odkryje w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i uczyni radość kotka.